Jesteś tutaj: Start / Archiwum aktualności

Archiwum aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Zawiadomienie o braku wody
17 września 2021

Zawiadomienie o braku wody

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Koniecpolu sp z o. o. informuje, że w związku z przerwaniem sieci wodociagowej przez firmę zewnętrzną w dniu 17-09-2021 r. w miejscowości Okołowice możliwa będzie przerwa w dostawie wody.
Dołożymy wszelkich starań by jak najszybciej przywrócić zasilanie.

16 września 2021

ZAWIADOMIENIE o sesji Rady Miejskiej

Sesja Rady MiejskiejInformujemy, że XXXVIII sesja Rady Miejskiej w Koniecpolu odbędzie się w dniu
23.09.2021 r. o godz. 15:30
w Centrum Społeczno-Kulturalnym ul. Szkolna 1, 42-230 Koniecpol

Link do: Porządek obrad (link do BIP)

Przejdź do - Koniecpol-Miasto Hetmańskie
15 września 2021

Koniecpol-Miasto Hetmańskie

12 września w Centrum Społeczno - Kulturalnym miało miejsce wydarzenie, którego celem było przybliżenie mieszkańcom sylwetki wielkiego Polaka, wywodzącego się z Koniecpola - Hetmana Wielkiego Koronnego Stanisława Koniecpolskiego.

Czytaj więcej o: Koniecpol-Miasto Hetmańskie
Przejdź do - Komunikat
9 września 2021

Komunikat

Komunikat Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy do właścicieli, zarządców i użytkowników budynków w związku z kampanią społeczną
Sadza płonie. Czad zabija. Żyj! "


Kampania społeczna "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj! " jest kontynuacją poprzednich kampanii społecznych  "Czyszczone kominy to mniejszy smog" oraz "Zaproś kominiarza".

Celem kampanii społecznej   "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj! " jest eliminacja niebezpieczeństw związanych ze smogiem, zaczadzeniami i pożarami, których główną przyczyną są źle eksploatowane lub zaniedbane przewody kominowe i urządzenia grzewcze.

Czytaj więcej o: Komunikat
Przejdź do - 82 rocznica wybuchu II wojny światowej
6 września 2021

82 rocznica wybuchu II wojny światowej

W dniu 5 września w Koniecpolu uczczono 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz pamięć zamordowanych przez hitlerowców w pierwszych dniach września 1939 roku mieszkańców Chrząstowa. Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji ofiar w kościele parafialnym pw. Świętego Michała Archanioła, której przewodniczyli ks. Leszek  Struzik i ks. Kazimierz Bogdał.  

Czytaj więcej o: 82 rocznica wybuchu II wojny światowej
Przejdź do - Narodowe Czytanie 2021
6 września 2021

Narodowe Czytanie 2021

Lekturą tegorocznego Narodowego Czytania był dramat Gabrieli Zapolskiej "Moralność pani Dulskiej" a jego fragmenty czytała w Koniecpolu aktorka Emilia Krakowska.

Czytaj więcej o: Narodowe Czytanie 2021
Przejdź do - Strategia Terytorialna Subregionu Północnego na lata 2021-2027
24 sierpnia 2021

Strategia Terytorialna Subregionu Północnego na lata 2021-2027

W związku z nową perspektywą finansową UE na lata 2021-2027 oraz rozpoczętym procesem przygotowania zarysu Strategii Terytorialnej Subregionu Północnego na lata 2021-2027 chcieliśmy zachęcić Państwa do wsparcia naszych działań poprzez wypełnienie ankiety zamieszczonej na stronie internetowej (ankieta dla mieszkańców):
 
 
 
30 lipca 2021

Mobilny Punkt Informacyjny w Koniecpolu

Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol oraz  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Częstochowie zapraszają do skorzystania z Mobilnego Punktu Informacyjnego.

Mobilny Punkt będzie dostępny w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Koniecpolu, ul. Chrząstowska 6 A, w dniu 6 sierpnia 2021 roku, w godzinach 10.00 - 13.00

Czytaj więcej o: Mobilny Punkt Informacyjny w Koniecpolu
Przejdź do - Informacja
30 lipca 2021

Informacja

Zadady udzielania, ze środków rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych, pomocy finansowej w formie zasiłków celowych, o których mowa w ustawie o pomocy społecznej, dla rodzin lub osób samotnie gospodarujących, poszkodowanychw wyniku zdarzeń noszących znamiona klęsk żywiołowych.

Pełna treść informacji w załączniku (plik PDF)