Jesteś tutaj: Start / Archiwum aktualności

Archiwum aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

6 maja 2021

ZAWIADOMIENIE o sesji Rady Miejskiej

Sesja Rady MiejskiejInformujemy, że XXXV sesja Rady Miejskiej w Koniecpolu odbędzie się w dniu
13.05.2021 r. o godz. 15:00
w Centrum Społeczno-Kulturalnym ul. Szkolna 1, 42-230 Koniecpol

Link do: Porządek obrad (link do BIP)

2 maja 2021

Życzenia

Życzenia z okazji Dnia Strażaka

Przejdź do - Dzień Strażaka
3 maja 2021

Dzień Strażaka

Z okazji Dnia Strażaka składamy Wszystkim Funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej oraz Druhnom i Druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych najserdeczniejsze życzenia i podziękowania.

Niech Święty Florian, patron wszystkich strażaków, pomaga Wam w służbie i strzeże w każdej sytuacji.

Życzymy, aby ta trudna i odpowiedzialna praca była źródłem satysfakcji i powodem do dumy.

Ryszard Suliga

Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol

Przejdź do - Konstytucja 3 Maja
2 maja 2021

Konstytucja 3 Maja

3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 r. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie (po amerykańskiej z 1787 r.) konstytucja uchwalona przez tzw. Sejm Wielki, zwany także Sejmem Czteroletnim. Za jej autorów uważa się króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego, wielkiego marszałka litewskiego Ignacego Potockiego oraz ks. Hugona Kołłątaja, duchownego i filozofa. Ustawa zasadnicza zniosła liberum veto, wprowadziła trójpodział władzy, ograniczyła rolę senatu. Zniosła wolną elekcję i wprowadziła dziedziczność tronu. Uznała chłopów za część narodu oraz zagwarantowała tolerancję religijną.

Czytaj więcej o: Konstytucja 3 Maja
Przejdź do - 2 maja – Dzień Flagi
1 maja 2021

2 maja – Dzień Flagi

Dzień Flagi Rzeczpospolitej to stosunkowo młode święto obchodzone w Polsce. Jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. To, że Święto Flagi obchodzimy 2 maja ma swoje podłoże historyczne. Tego dnia 1945 roku została przez polskich żołnierzy zawieszona w Berlinie flaga biało – czerwona, co było symbolicznym zakończeniem epoki okupacji nazistowskiej. W latach Polski Ludowej władze komunistyczne wydały zakaz wywieszania flag państwowych dla upamiętniania tego wydarzenia.

Czytaj więcej o: 2 maja – Dzień Flagi
Przejdź do - 2 maja wywieś flagę!
28 kwietnia 2021

2 maja wywieś flagę!

Biuro Programu „Niepodległa" po raz kolejny zaprasza do włączenia się do akcji #mojaflaga organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja. Zachęca do sfotografowania swojej flagi i podzielania się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga.

Czytaj więcej o: 2 maja wywieś flagę!
Przejdź do - Informacja
28 kwietnia 2021

Informacja

Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol

działając na podstawie art. 35  ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tekst jedn. Dz. U. z 2020 r. poz. 1990 z późn. zm.)

informuje,

że został podany do publicznej wiadomości wykaz lokali mieszkalnych znajdujących się w budynku przy ul. Ogrodowej 3 przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym na rzecz najemców lokali. Wykaz nieruchomości znajduje się na stronie internetowej BIP Urzędu Miasta i Gminy Koniecpol w zakładce  Ogłoszenia, tablicy ogłoszeń w siedzibie UMiG.

Przejdź do - Informacja
28 kwietnia 2021

Informacja

Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol

działając na podstawie §6 ust. 7 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 roku w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (tekst jedn. Dz. U. z 2014 r. poz. 1490)

informuje,

że zostało podane do publicznej wiadomości ogłoszenie o przetargu na sprzedaż nieruchomości stanowiących mienie Gminy sygn. IGN.6840.12.2021.  Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż nieruchomości w trybie przetargu ustnego nieograniczonego znajduje się na stronie internetowej BIP Urzędu Miasta i Gminy Koniecpol w zakładce  Przetargi, tablicy ogłoszeń w siedzibie UMiG oraz tablicy ogłoszeń w sołectwie Stary Koniecpol.

Przejdź do - Informacja
28 kwietnia 2021

Informacja

Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol

działając na podstawie §6 ust. 7 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 roku w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (tekst jedn. Dz. U. z 2014 r. poz. 1490)

informuje,

że zostało podane do publicznej wiadomości ogłoszenie o przetargu na sprzedaż nieruchomości stanowiącej mienie Gminy sygn. IGN.6840.12.1.2021.  Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż nieruchomości w trybie przetargu ustnego nieograniczonego znajduje się na stronie internetowej BIP Urzędu Miasta i Gminy Koniecpol w zakładce  Przetargi , tablicy ogłoszeń w siedzibie UMiG oraz tablicy ogłoszeń w sołectwie Stary Koniecpol.