Dla Przedsiębiorców i Inwestorów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

16 lutego 2018

Bezpłatne szkolenie dla zainteresowanych

Przygotuj się na nowe obowiązki w VAT!  JPK – Jednolity Plik Kontrolny rewolucja w księgowości od 2018

Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol – Ryszard Suliga oraz Park Przemysłowo- Technologiczny „REVITA PARK”  zapraszają w dniu 20 lutego o godzinie 18:00 na bezpłatne szkolenie w formie Webinarium.

Jest to internetowe seminarium prowadzone i realizowane za pośrednictwem Internetu z możliwością  obustronnej komunikacji między prowadzącym spotkanie a uczestnikami. Uczestnicy razem z trenerem spotykają się w czasie rzeczywistym. Przypomina tradycyjne spotkanie i umożliwia kontakt mimo dużych odległości. W ten sposób można poszerzać swoje kompetencje i wymieniać się doświadczeniami, nie wychodząc z domu!

Czytaj więcej o: Bezpłatne szkolenie dla zainteresowanych
9 lutego 2018

Informacja dla przedsiębiorców

Kredyt dla firm technologicznych z umorzeniem nawet do 6 mln zł

Bank Gospodarstwa  Krajowego  ogłosił nowy nabór wniosków z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014 – 2020 i poddziałania 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne, w ramach którego przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dotację w postaci premii technologicznej na spłatę kredytu przeznaczonego na wdrożenie nowej technologii na rynek.

Konkurs jest bardzo popularny wśród przedsiębiorców z uwagi na możliwość realizacji prac budowlanych w ramach projektu technologicznego.

Nabór wniosków rozpocznie się 15 lutego 2018 r. W ogłoszonym konkursie do rozdysponowania jest aż 550 mln złotych. Nabór potrwa do 24 maja br., a więc czasu na przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej jest dużo.

Obecna edycja konkursu podzielona została na 3 rundy, w ramach których będzie można złożyć tylko jeden wniosek: I runda: 15.02 - 01.03.2018 r., II runda: 8.03 - 05.04.2018 r., III runda: 12.04 - 4.05.2018 r.

Czytaj więcej o: Informacja dla przedsiębiorców
21 stycznia 2018

Dla przedsiębiorców z gminy Koniecpol. Pozyskaj środki na swoje innowacje.

Kolejny rok, to kolejna szansa na pozyskanie dotacji unijnych na nowe technologie.

Od 29 grudnia 2017 r. do 7 lutego 2018 r. trwa konkurs w ramach osi priorytetowej III. Konkurencyjność MŚP i Działania 3.2. Innowacje w MŚP  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020 (RPO WSL), w którym można aplikować o środki na przedsięwzięcia przyczyniające się do rozwoju innowacyjności w mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstwach.

Czytaj więcej o: Dla przedsiębiorców z gminy Koniecpol. Pozyskaj środki na swoje innowacje.
8 stycznia 2018

JPK VAT (3) obowiązuje od stycznia

Jednolity Plik Kontrolny od początku tego roku zmienia swoje działanie i zastosowanie. Z czym muszą się liczyć i na co przygotować polscy przedsiębiorcy?

Informacje związane z rozliczeniem VAT, zebrane po 1 stycznia 2018 roku będą przekazywane przez podatników do Ministerstwa Finansów za pomocą nowej wersji pliku JPK_VAT (3). W porównaniu z wersją przedstawioną przez resort finansów do konsultacji, zmiany w porównaniu z poprzednią wersją (2) są mniejsze niż zakładano.

Czytaj więcej o: JPK VAT (3) obowiązuje od stycznia
Przejdź do - Informacja dla przedsiębiorców: Finansowanie innowacji technologicznych
14 listopada 2017

Informacja dla przedsiębiorców: Finansowanie innowacji technologicznych

Bank Gospodarstwa Krajowego, Oddział w Katowicach oraz współorganizatorzy konferencji pt. „ Możliwości rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz finansowania innowacji technologicznych ze środków unijnych”,  Śląski Bank Spółdzielczy Silesia w Katowicach oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konferencji dla sektora MŚP dotyczącej możliwości rozwoju oraz pozyskania dodatkowych środków unijnych z przeznaczeniem na innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Więcej informacji w załączniku.