Dzisiaj jest sobota, 18 września 2021 r. 261 dzień roku. Imieniny: Ireny, Irminy, StanisławaGoście z Ukrainy   ::   14.11.2007r.
Goście z ukraińskich szkół z wizytą w Urzędzie Miasta i Gminy.

Zobacz więcej >>>


Dzień Niepodległości   ::   11.11.2007r.
Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, który jest patronem Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2 w Koniecpolu.
Następnie wszyscy zebrani udali się do kościoła pod wezwaniem św. Michała Archanioła, gdzie zostala odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny.
O godzinie 17.00 w Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji młodzież z Gimnazjum nr 2 im. J. Piłsudskiego w Koniecpolu zaprezentowała akademię pt. "Droga do wolności". Scenariusz przypomniał ważniejsze fakty historyczne z czasów niewoli Polski, opowiadał o o dwadze i poświęceniu wielu pokoleń Polaków. Młodym ludziom uświadomił takie wartości, jak: wolność, niepodległość, suwerenność i patriotyzm.

Scenariusz i reżyserię przygotowały:
dr Edyta Bukowska, mgr Bożena Stypka.
Chór poprowadził mgr Adrian Purgał, a nad przygotowaniem poloneza czuwała mgr Marzena Madej oraz mgr Mariusz Balsam.

Zobacz więcej >>>


60-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Stanisławicach   ::   20.10.2007r.

Zobacz więcej >>>


Dożynki Gminne w Koniecpolu oraz oficjalne otwarcie zmodernizowanego Rynku   ::   02.09.2007r.
Program uroczystości:
16:00 - Msza św. Dożynkowa w Kościele św. Trójcy
17:00 - Powitanie Gości oraz uroczyste otwarcie zmodernizowanego Rynku
17:15 - Okolicznościowe wystąpienia gości i Burmistrza
17:45 - Wręczenie bochna chleba i wieńcy dożynkowych, występy Kół Gospodyń Wiejskich
18:40 - Występy zespołu Biesiada Śląska oraz zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołu Impuls
18:45 - Kolacja dla Zaproszonych Gości
24:00 - Zakończenie imprezy

Zobacz więcej >>>


Złoty Jubileusz Liceum Ogólnokształcącego w Koniecpolu   ::   18.06.2007r.
W tym roku Liceum Ogólnokształcące obchodzi 50-lecie swojego istnienia. Dlatego z tej okazji przypominamy naszym czytelnikom historię powstania tej szkoły.

Historia szkoły zaczęła się w marcu 1953 roku. Grupa rodziców-członków Komitetu Rodzicielskiego Szkoły Podstawowej w Koniecpolu m.in.: Janina Normant, Władysław Bieńkowski, Roman Margasiński, Longin Zemła oraz Lidia Piwowarczyk-dyrektor Zasadniczej Szkoły Metalowej w Koniecpolu rozpoczęli intensywne działania na rzecz utworzenia pełnej szkoły średniej. Zainicjowali oni plan dobudowy oficyny do istniejącego budynku szkolnego. Roboty budowlane rozpoczęto latem 1953 roku, które zakończono cztery lata później w 1957 roku. 23 czerwca 1957 roku Kurator Okręgu Szkolnego w Łodzi decyzją z dnia 23 czerwca 1957 roku utworzył Liceum Ogólnokształcące. 1 września 1957 roku przyjęto 22 uczniów-absolwentów szkół podstawowych. Dyrektorem szkoły została Lidia Piwowarczyk, a zastępcą Jadwiga Karnaś (odpowiadała za szkołę podstawową). Nauczycielami byli: Lidia Piwowarczyk (język rosyjski), Jadwiga Karnaś (matematyka), Zofia Bartnik (język rosyjski), Sabina Chojnacka (matematyka), Maria Gruszecka (nauczanie początkowe), Zuzanna Gruszecka (muzyka), Edward Klimczyk (matematyka i fizyka), Maria Kołodziejczyk (kultura fizyczna), Tadeusz Kossowski (historia i geografia), Ryszard Małek (prace ręczne i kultura fizyczna), Janina Małek (prace ręczne), Czesław Mirecki (biologia), Maria Zyzik (język polski), Stanisław Lipski (muzyka), Bronisław Lenarciński (bibliotekarz). Klasa VIIIa I klasa VIIIb to dwie pierwsze klasy licealne. W latach 1959/1960 kadra nauczycieli liceum stanowiła następujący skład: Lidia Piwowarczyk-dyrektor, Jadwiga Jaszczak (astronomia), Henryk Jaszczak (biologia i chemia), Edward Klimczyk (matematyka, fizyka i logika), Mieczysław Szczęśniak (historia), Janina i Ryszard Małkowie (prace ręczne i technika), Maria Romańska (język polski), Józef Skura (język niemiecki), Wiesława Zegadło (wychowanie fizyczne), Zdzisław Sadowski (przysposobienie wojskowe).

W maju 1961 roku odbył się pierwszy egzamin dojrzałości, do którego przystąpiło 20 uczniów, z czego zdało 12 abiturientów.


Zobacz więcej >>>


Dni Koniecpola w strugach deszczu   ::   1,2,3.06.2007r.
1 czerwca 2007r
9:00 Na razie nie pada, ale jest duszno i zanosi się na deszcz. Z Zespołu Szkół nr 2 z ulicy Szkolnej wyrusza kolorowy pochód dzieciaków i zmierza w kierunku pałacu. Spod tej samej szkoły wyruszają dwa autokary, aby rozwieść do pobliskich wsi uczniów klas I-szych gimnazjum na rajd. Ze szkoły nr 1 przyjeżdża autokar z roześmianymi dzieciakami, które dziś nie muszą siedzieć na lekcjach-przecież jest Dzień Dziecka! Na terenie OKSiR nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali konkurencje sportowe, w których mogą uczestniczyć wszystkie dzieciaki. Na scenie Burmistrz Miasta i Gminy przekazuje symboliczne klucze od miasta przedstawicielom samorządów szkolnych. Dzieci rządzą! Zostają wręczone dyplomy i nagrody zdobyte w różnych konkursach i projektach przeprowadzonych w szkołach, m.in. nagrodzeni zostali laureaci IV Koniecpolskiego Konkursu Matematycznego, projektu "Ślady przeszłości" … Nauczyciele z ZS nr 2 otwierają wystawę prac uczniowskich oraz starych rzeczy w ramach wymienionego projektu.

Zobacz więcej >>>


Uroczystość   ::   20.05.2007r.
50-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Okołowicach.

Zobacz więcej >>>


W hołdzie Janowi Pawłowi II   ::   2.04.2007r.
2 kwietnia br. w drugą rocznicę śmierci Jana Pawła II w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych wystawiony został spektakl poświęcony naszemu Wielkiemu Polakowi - Janowi Pawłowi II pt. Wiara - Nadzieja - Miłość czyli dialog z człowiekiem i światem. Przedstawienie zaprezentował zespół teatralny "Klub Nieumeblowanych Dusz" działający w Zespole Szkół Zawodowych w Koniecpolu pod opieką ks. Wojciecha Skorupy.

Zobacz więcej >>>


HETMAN STANISŁAW KONIECPOLSKI - WIELKI KONIECPOLANIN   ::   23.03.2007r.
Koniecpol nie od dziś utożsamiany jest z Hetmanem Stanisławem Koniecpolskim, jedną z najwspanialszych postaci życia politycznego w XVII-wiecznej Rzeczypospolitej, a jego biografią można by śmiało obdzielić kilka żywotów ludzkich. Żył krótko, ale intensywnie, doprowadził do znacznego rozkwitu nasz nadpilicki gród. Zapisał się w pamięci naszych przodków i naszej jako najwybitniejszy Syn przepięknej Koniecpolskiej Ziemi. To on dokończył budowę zamku w Koniecpolu, doprowadził do wzniesienia murowanego kościoła parafialnego Św. Trójcy (dzisiaj zabytek klasy zerowej, chluba miasta). Przyczynił się też wydatnie do rozwoju gospodarczego, swobód obywatelskich i oświaty w mieście. Z początkiem roku, w lutym(rocznica urodzin) i w marcu (rocznica śmierci) my Koniecpolanie chętnie wracamy pamięcią do jego dokonań i z dumą wspominamy, jak wiele mu zawdzięczamy. W tym roku robimy to szczególnie uroczyście. Z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Koniecpola i Burmistrza Miasta i Gminy Szkoła Podstawowa nr 1 jako kolejna już czwarta placówka oświatowa w tym roku szkolnym w naszej gminie, prezentująca swój dorobek dla społeczności miasta, postanowiliśmy zaprezentować barwne widowisko historyczne "Hetman Stanisław Koniecpolski - wielki Koniecpolanin". Szkoła nasza bowiem od ponad 20 lat szczyci się posiadaniem imienia tego sławnego rodaka i krzewi wśród swoich wychowanków ogólnoludzkie wartości, którym był wierny wielki patron: szlachetność, umiłowanie wiedzy, ojczyzny i postępu, patriotyzm lokalny. Było to ogromne wyzwanie dla całej społeczności szkolnej, wszystkich uczniów i nauczycieli, a jednocześnie wspaniała okazja do upowszechnienia wiedzy o życiu znakomitego przodka. Podjęto szereg starań, aby ta uroczystość miała niezwykle spektakularny charakter. Wystosowaliśmy 170 imiennych zaproszeń, w całym mieście rozmieściliśmy plakaty informujące o przygotowywanym spektaklu.

Zobacz więcej >>>


Złote gody   ::   14.03.2007r.
W Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji zorganizowano 14 marca 2007 r. miłą uroczystość obchodów 50-lecia pożycia małżeńskiego par z terenu Miasta i Gminy Koniecpol. Szanownych Jubilatów powitał Burmistrz Józef Kałuża w obecności swojego Zastępcy Janusza Stypki, Przewodniczącego Rady Miejskiej Mirosława Cegieły oraz Zastępcy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Sławomira Gałwiaczka. Cieszymy się, że jesteście z nami, że wspólnie świętujemy tak piękny jubileusz. Serdecznie gratuluję Wam tego, że wytrwaliście ze sobą w dobrych i złych chwilach i dożyliście tak pięknej rocznicy Waszego ślubu. Jesteście solą tej ziemi, filarem moralnym dla tych, którzy przychodzą po nas. Gratuluję Wam także dobrego wychowania dzieci oraz tego, że tworzycie wspaniałe rodziny. Życzę Wam dużo zdrowia, radości i wielu jeszcze pięknych chwil wspólnie przeżytych-powiedział Burmistrz Józef Kałuża. Następnie odbyła się dekoracja Złotych Jubilatów przyznanymi przez Prezydenta RP Medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Parom małżeńskim wręczono kwiaty i upominki książkowe. Młodzieżowa Orkiestra Dęta zagrała symboliczne "Sto lat". Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem i pamiątkowym zdjęciem. Podziękowano także władzom Koniecpola za pamięć i życzenia.

Zobacz więcej >>>


DZIEŃ KOBIET   ::   8.03.2007r.
8 marca 2007 roku o godzinie 17:00 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Impreza miała miejsce w budynku Zespołu Szkół przy ul. Armii Krajowej 26.

Zobacz więcej >>>


XIII - TURNIEJ SIATKÓWKI MĘŻCZYZN O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY KONIECPOL   ::   08.02.2007r.
W hali sportowej odbył się 13. turniej piłki siatkowej mężczyzn o puchar Burmistrza z okazji 62. rocznicy wyzwolenia Koniecpola spod okupacji hitlerowskiej. W zawodach uczestniczyło 5 zespołów, które grały systemem każdy z każdym.


Zobacz więcej >>>


V Gminny Konkurs Historyczny "Czy znasz historię Koniecpola"   ::   24.01.2007r.
17 stycznia 2007 roku w Zespole Szkół nr 2 im. Józefa Piłsudskiego odbył się Gminny Konkurs Historyczny pt. "Czy znasz historię Koniecpola".

Zobacz więcej >>>Archiwum informacji z 2006 roku.

Archiwum informacji z 2005 roku.

Archiwum informacji z 2004 roku.Serwis informacyjny miasta i gminy Koniecpol © 2002-2010 Urząd Miasta i Gminy Koniecpol
Kontakt: webmaster
Data uruchomienia serwisu: 1 lipiec 2004r.
Design: Artur Wieczorek