Dzisiaj jest niedziela, 01 sierpnia 2021 r. 213 dzień roku. Imieniny: Jarosława, Justyny, Nadziei


include("./teksty/rozmiar_okna"); BORDER=1 BORDERCOLOR="#bdb58c" CELLPADDING=0 CELLSPACING=0 STYLE="page-break-before: always">


Pomnik:
BOHATEROM KONIECPOLA, KTÓRZY WALCZYLI I GINĘLI ZA WOLNĄ POLSKĘOdrestaurowany w 2003r. pomnik, który znajduje się w Rynku. Odsłonięty 18. maja 2003r. z okazji 560-lecia nadania praw miejskich Koniecpolowi.

"Ojczyzna jest to wielki -
zbiorowy - obowiązek"

                                  C.K.NORWID

Pomnik:
Pamięci zamordowanych przez hitlerowców 3. i 4. września 1939 roku.Pomnik ufundowany przez mieszkańców Chrząstowa we wrześniu 1989 roku w 50. rocznicę wybuchu II wojny światowej, który znajduje się na skrzyżowaniu ul. Chrząstowskiej i Żeromskiego.

Pomnik jest wyrzeźbiony z marmuru chęcińskiego czerwonego. Na jego cokole usytuowane są dwa orły z koroną i otwartymi skrzydłami.


Obelisk:
ADAM CHMIELOWSKI
ŚWIĘTY BRAT ALBERTObelisk znajdujący sie na skwerku ul. Partyzantów i Kościelnej został odsłonięty w lipcu 1991r. dla uczczenia kanonizacji Brata Alberta.

Tu w latach 1835 - 1879 stał szpital miejski,
w którym leczył rany powstaniec roku 1863
Adam Chmielowski Św. Brat Albert
ojciec ubogich i nędzarzy.


Pomnik:
Papieża Jana Pawła IIPomnik Jana Pawła II znajdujący sie na placu kościoła św. Tójcy w Koniecpolu. Odsłonięty w październiku 2003r. z okazji 25-lecia pontyfikatu Karola Wojtyły.

Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II
W 25-lecie
Wielkiego pontyfikatu


Pomnik:
Marszałka Józefa PiłsudskiegoPomnik znajduje się przy ul. Szkolnej przed szkołą, której Józef Piłsudski jest patronem. Odsłonięty 11. listopada 2003r. w 85. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Popiersie Piłsudskiego umieszczone jest na granitowym, wysokim cokole.

Polacy chcą niepodległości lecz pragnęliby,
aby ta niepodległość kosztowała dwa grosze
lub dwie krople krwi
- a niepodległość jest dobrem nie tylko
cennym ale i bardzo kosztownym


Pomnik:
Hetmana Stanisława KoniecpolskiegoPomnik znajduje się przy ul. Mickiewicza na terenie szkoły, której Stanisław Koniecpolski jest patronem. Odsłonięty 8. maja 2004r. w dniu imienin Hetmana. Popiersie Koniecpolskiego odlane z brązu umieszczone jest na granitowym cokole.

Owa się właśnie na to by urodził
I rozkazywać i umiał być panem
A był co rzadko kto ugodził
Dobrym rycerzem i dobrym hetmanem.

                                            J.U. Niemcewicz

Góra strony

Serwis informacyjny miasta i gminy Koniecpol © 2002-2010 Urząd Miasta i Gminy Koniecpol
Kontakt: webmaster
Data uruchomienia serwisu: 1 lipiec 2004r.
Design: Artur Wieczorek