DOŻYNKI GMINNE 2012   ::   26.08.2012 r.
Przy sprzyjającej pogodzie i dużym zainteresowaniu mieszkańców w niedzielę 26 sierpnia 2012 roku w Koniecpolu odbyły się Dożynki Gminne.
Gospodarzami tegorocznego święta plonów jak co roku byli Włodarze Gminy Burmistrz Józef Kałuża i Wiceburmistrz Janusz Stypka, natomiast starostami dożynek: Pani Teresa Kaczyńska oraz Pan Eugeniusz Porębiński.
Pani Teresa Kaczyńska mieszkanka Zarogu prowadzi wraz z mężem gospodarstwo rolne o powierzchni 15 ha nastawione na hodowlę krów i produkcję roślinną.
Starosta Pan Eugenisz Porębiński zamieszkały w Zarogu wspólnie z żoną użytkuje gospodarstwo rolne o powierzchni 15 ha, w którym dominuje produkcja roślinna i hodowla owiec. Pan Porębiński pełni również funkcję radnego Rady Miejskiej w Koniecpolu.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w Kościele Trójcy Świętej w Koniecpolu, którą koncelebrowali ks. Mieczysław Robak – proboszcz parafii i ks. Krzysztof Ślęzak – kapłan wywodzący się z tej parafii. Nabożeństwo odbyło się z udziałem Pocztów Sztandarowych , w oprawie muzycznej Parafialnego Chóru „Cecylia” i Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Zespole Szkół w Koniecpolu. Po zakończeniu Mszy Świętej wszyscy przybyli na uroczystości dożynkowe udali się na Rynek , gdzie zostali powitani przez Wiceburmistrza Pana Janusza Stypkę, a Starostowie dożynek wręczyli na ręce Burmistrza Pana Józefa Kałuży symboliczny bochen chleba.
Następnie odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz przemówienia zaproszonych gości.
W trakcie uroczystości wręczono nagrody w konkursie za Estetyczne zagospodarowanie zagrody wiejskiej i Estetyczne zagospodarowanie posesji.

Nagrody otrzymali:
Za Estetyczne Zagospodarowanie Zagrody Wiejskiej
1. Krystyna Skalec – Koniecpol
2. Irena Gradowicz – Radoszewnica
3. Elżbieta Konik – Kuźnica Grodziska

Za Estetyczne zagospodarowanie posesji.
1. Maria Nowak – Koniecpol
2. Piotr Cisowski – Kuźnica Grodziska
3. Teresa i Lech Gieroń – Kolonia Rudniki

Zgromadzeni na dożynkach mogli obejrzeć między innymi wystawę płodów rolnych i rękodzieła, wypieki Koła Gospodyń Wiejskich z Kuźnicy Grodziskiej i GS Koniecpol, produkty mleczarskie OSM Włoszczowa, stoisko Banku Gospodarki Żywnościowej oraz wyroby Zakładu Kamieniarskiego GUL.
Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną, którą rozpoczęła Biesiada Polska – humor, satyra i śpiew. Gwiazdą wieczoru był zespół „Mona Lisa”, wspólną zabawę zakończyła dyskoteka która trwała do północy.
Magdalena Bladziak      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      


Serwis informacyjny miasta i gminy Koniecpol © 2002 Urząd Miasta i Gminy Koniecpol
Data uruchomienia serwisu: 1 lipiec 2004r.
Design: Artur Wieczorek