Iformacje sportowe   ::   15.02.2011r.
Paula Piotrowska i Kamil Badura (mieszkańcy Koniecpola) z Klubu Sportowego Dragon Janów otrzymali powołanie do reprezentacji Polski juniorów w taekwon-do itf i wyjadą na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Nowej Zelandii.

Zakwalifikowanie się podopiecznych Jacka Wąchały do kadry Polski jest efektem ciężkiej pracy na treningach, oraz dobrych wystepów na turniejach kwalifikacyjnych do Mistrzostw Polski. Najpierw pojadą jednak na zgrupowanie do Spaly od 20.02 2011 do 03.03 2011, gdzie muszą potwierdzić swoje wysokie umiejętności sportowe.


Kłobuck to miasto, gdzie zawodnicy klubu ks dragon pokazali się z jak najlepszej strony. W dniach 4-6 lutego odbył sie tam Puchar Polski taekwon-do itf seniorów, młodzieżowców i juniorów. Celem zawodów było uzyskanie punktów kwalifikujących do udziału w Mistrzostwach Polski.

W zawodach wzięło udział 208 zawodników z 29 klubów z całej Polski .Podopieczni trenera Jacka Wąchały (5dan) wywalczyli 1 miejsce w kwalifikacji juniorów . Natomiast klub ks dragon zajął 2 miejsce w kwalifikacji generalnej (łącznie seniorów i juniorów) . Seniorzy zdobyli 3 brązowe medale: Artur Osuchowski w walce 71kg i ukladach mistrzowskich dan; Marlena Lech w ukladach cup (tzw kolorowych pasów)

Juniorzy wywalczyli 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale:
Paula Piotrowska (mieszkanka Koniecpola) 1 miejsce w walce 55 kg i 2 miejsce w technikach specjalnych; uzyskując dzięki temu tytuł najlepszej juniorki zawodów,
Iga Ptak(mieszkanka Koniecpola) 1 miejsce w walce 60 kg,
Kamil Badura 1 miejsce w walce 58kg Łukasz Stefanik 2 miejsce w walce 63kg oraz 3 w technikach specjanych
Dariusz Walens 2 miejsce w walce 58kg
Marlena Lech 3 miejsce w walkach 50 kg
Karina Szczepanek 3 miejsce w technikach specjalnych
Wyniki juniorów to dobry prognostyk przed majowymi Mistrzostwami Polski Juniorów, które będą organizowane w Olsztynie koło Częstochowy.

Małgorzata Bejm KS Dragon      

      

      

      


Serwis informacyjny miasta i gminy Koniecpol © 2002 Urząd Miasta i Gminy Koniecpol
Data uruchomienia serwisu: 1 lipiec 2004r.
Design: Artur Wieczorek