VII Gminny Konkurs Historyczny "Czy znasz historię Koniecpola"   ::   30.01.2009r.
Jak co roku w styczniu uczniowie koniecpolskich szkół podstawowych i gimnazjów spotkali się w Zespole Szkół nr 2 na konkursie historycznym poświęconym naszemu miastu.
Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były zabytki Koniecpola. Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do rywalizacji przystąpiło 56 uczniów z SP nr 1 i 2, Rudnik oraz Gimnazjum nr 1 i 2. Przez dwie godziny uczestnicy konkursu zmagali się z pytaniami dotyczącymi historii miasta i jego zabytków.
Sponsorem nagród był Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol Józef Kałuża, a organizatorami Bożena Stypka, Agnieszka Sobalak i Piotr Gęsikowski. Swoją obecnością zaszczycili nas również Zastępca Burmistrza Janusz Stypka, Sekretarz MiG Jerzy Maszewski oraz przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Koniecpola Danuta Zawadzka i Leszek Skórkowski. Uczniów do konkursu przygotowywali: Elżbieta Kmiecik, Bożena Stypka, Agnieszka Sobalak, Adrian Capiga i Piotr Gęsikowski. W komisji oprócz wyżej wymienionych nauczycieli zasiadały Zdzisława Domoradzka oraz Barbara Kaczmarzyk.

Zwycięzcami tegorocznego konkursu w kategorii szkoła podstawowa zostali:
I miejsce Jarczyńska Adrianna SP nr 2
II miejsce Musiał Adrian SP nr 1
III miejsce Karlińska Kinga SP nr 2

Nagrody książkowe otrzymali również:
IV miejsce Czerwiec Dawid SP nr 2
V miejsce Kosiń Anna SP nr 1
VI miejsce Pietrzak - Lichwa Krzysztof SP nr 2
VII miejsce Gołda Karolina SP nr 1

W kategorii gimnazjum:
I miejsce Hamerla Karolina Gim. nr 1
II miejsce Skrzypczyk Norbert Gim. nr 1
III miejsce Wojtasik Angelika Gim. nr 1

Nagrody książkowe otrzymali także:
IV miejsce Ciastko Katarzyna Gim. nr 2
V miejsce Piasecka Katarzyna Gim. nr 2
VI miejsce Chrzuszcz Dagmara Gim. nr 2
VII miejsce Bladziak Maciej Gim. nr 2

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Burmistrz Miasta i Gminy nie zapomniał również o organizatorach i nauczycielach przygotowujących uczniów do konkursu. Wszyscy oni otrzymali podziękowania oraz piękne książki.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom za pracę włożoną w przygotowanie uczniów do konkursu a także komisji za skrupulatne sprawdzanie prac. Jesteśmy przekonane, że nasi uczniowie dobrze znają historię naszego miasta. Gratulujemy i zapraszamy za rok znowu w styczniu.

Organizatorzy
Bożena Stypka i Agnieszka Sobalak      

      

      

      


Serwis informacyjny miasta i gminy Koniecpol © 2002 Urząd Miasta i Gminy Koniecpol
Data uruchomienia serwisu: 1 lipiec 2004r.
Design: Artur Wieczorek