Konkurs fotograficzny   ::   19.11.2008r.
W tym roku Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogłosiło konkurs fotograficzny, który miał na celu przekazanie opinii publicznej informacji o efektach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. W związku z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej w dniu 1 maja 2004 roku uzyskano dostęp do funduszy przeznaczonych dla biedniejszych państw i regionów. 13 miliardów euro to kwota, na jaką nasz kraj mógł liczyć w latach 2004 – 2006. W celu zarządzania tą częścią pomocy został stworzony Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego. Mowa tutaj o niemal 3 miliardach euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego, co stanowił 23% całkowitej wartości środków przyznanych naszemu krajowi. Koniec 2008 roku jest okazją do podsumowania działań prowadzonych w ramach ZPORR.
Do konkursu fotograficznego można było zgłaszać zdjęcia, które pokazywały zmiany w gminach, miastach i regionach. Uczestnicy zwracali uwagę na wykorzystanie funduszy unijnych w ich najbliższym otoczeniu.

Zgodnie z wymaganiami Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, dopuszczone do rywalizacji zdjęcia przedstawiały:
1.elementy krajobrazu, architektury oraz infrastruktury powstałej przy udziale ZPORR,
2.nowe możliwości dla pojedynczych ludzi oraz całego społeczeństwa,
3.zmiany funkcji miejsc i obiektów, jakie zaistniały w wyniku realizacji ZPORR-owskich inwestycji.

Zgłoszone do konkursu zdjęcia oceniano w trzech kategoriach:
Kategorii ogólnej "Dowolny projekt ZPORR",
Kategorii "Romantyczna",
Kategorii "Priorytet 2".

Miło nam poinformować, że dodatkową nagrodę przyznali internauci, którzy ze wszystkich prac zgłoszonych i zamieszczonych na stronie internetowej www.foto.zporr.gov.pl wybrali tę, którą uznali za najlepszą. W tej kategorii zwyciężył Jerzy Zakrzewski, który wysłał zdjęcie: Światło ZPORR na koniecpolskim rynku (projekt: Modernizacja Rynku w Koniecpolu).
Serdecznie gratulujemy!
Przypomnijmy, że modernizację rynku rozpoczęto 4 grudnia 2006 r., a zakończono 14 sierpnia 2007 r.. Inwestycję dofinansował Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość projektu wyniosła: 1.692.125 zł (środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 1.269.093 zł, budżetu państwa-169.212 zł, gminy Koniecpol-253.818 zł). Celem projektu było zachowanie dziedzictwa kulturowego Miasta i Gminy Koniecpol oraz stworzenie warunków rozwoju gospodarczego i kulturalnego.
Wyniki konkursu można obejrzeć na stronie internetowej www.foto.zporr.gov.pl
Serwis informacyjny miasta i gminy Koniecpol © 2002 Urząd Miasta i Gminy Koniecpol
Data uruchomienia serwisu: 1 lipiec 2004r.
Design: Artur Wieczorek