Statuetki Starosty Częstochowskiego rozdane   ::   16.02.2008r.
16 lutego 2008 r. odbyła się kolejna edycja konkursu "Za wybitne zasługi dla powiatu częstochowskiego". O statuetkę starosty starały się osoby, firmy, zespoły artystyczne i sportowe, wyróżniające się w działalności na rzecz powiatu w roku 2007. Tego dnia podczas Wielkiej Gali w Filharmonii Częstochowskiej starosta częstochowski Andrzej Kwapisz wręczył statuetki następującym laureatom: w kategorii oświata - Lidia Burzyńska, sport i turystyka - Martyna Kisiel, kultura - Jerzy Szydłowski, samorządność - Adam Markowski, zdrowie i opieka społeczna- Tadeusz Porada, inne szczególne osiągnięcia - OSP w Cisiu gm. Blachownia. Podziękowania i gratulacje odebrali także Krzysztof Pośpiech - inicjator i organizator IX Święta Muzyki poświęconego rodzeństwu Reszke oraz Robert Nowak - wójt gminy Przyrów, zdobywca tytułu "Wójt Roku 2007".
Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych w kategorii przedsiębiorczość-statuetkę otrzymał pan Stanisław Bieńkowski - właściciel firmy P.W. Elektromechanika w Koniecpolu. Serdecznie gratulujemy!
Uroczystość uświetniły występy Zespołu Tanecznego "Kornelki II" z Brzyszowa, gm.Mstów, Zespołu Wokalno-Instrumentalnego "Ogniki" z Lelowa, Orkiestry Dętej z Konopisk, Karola Miernikiewicza z Mykanowa, Ludowego Zespół Pieśni i Tańca "Kłomnickie Płomyczki" z Kłomnic, Zespołu Tańca Estradowego "Takt" z Poczesnej oraz Żeńskiej Orkiestry Salonowej Kopalni Staszic z Katowic.
Pan Stanisław Bieńkowski jest właścicielem prywatnej Firmy Elektromechanika, która rozpoczęła działalność w 1968 r. W roku 1981 przekształciła się w Przedsiębiorstwo Wielobranżowe, które jako pierwsza w Polsce prywatna firma uzyskała uprawnienia do remontów maszyn i urządzeń elektrycznych budowy przeciwwybuchowej dla górnictwa i przemysłu chemicznego. Od roku 2000 firma była producentem styropianu STYROKON. Produkowany styropian spełnia wysokie normy oraz wymagania zawarte w polskich i unijnych dyrektywach. Styropian dostarczany jest do firm remontowo - budowlanych oraz do producentów płyt warstwowych. W 2007 roku STYROKON przekształcił się w Spółkę z o.o. Od kilku lat głównym kierunkiem działalności i specjalizacją P.W. Elektromechanika Koniecpol jest produkcja maszyn i urządzeń oraz linii technologicznych do produkcji płyt styropianowych i recyklingu oraz kompletnych fabryk "pod klucz" tej branży, jak również linii technologicznych do produkcji płyty warstwowej z rdzeniem, ze styropianu, z wełny mineralnej i z poliuretanu. Produkowane są również nietypowe linie na indywidualne zamówienia klientów oraz urządzenia do obróbki i recyklingu styropianu. Linie technologiczne P.W. Elektromechanika produkowane są również na eksport. W celu zapewnienia jakości i właściwego serwisu w pierwszym kwartale 2005 r. wdrożony został System Zarządzania Jakością ISO 9001. P.W. Elektromechanika Koniecpol może poszczycić się przyznanymi za jej osiągnięcia oraz wyroby tytułami i nagrodami, m.in. Rzemieślnik Roku 1999 - tytuł dla Pana Stanisława Bieńkowskiego; Polski Sukces Roku 2004; Orzeł Polskiego Biznesu 2005; Medal Unii Europejskiej 2004 - za wyroby STYROKON; Medal Unii Europejskiej 2005 - za KOLMECH - maszyny i urządzenia do produkcji styropianu i kompletne fabryki "pod klucz"; Medal Unii Europejskiej 2007 - za usługi w zakresie "Modernizacja i remonty ciągów technologicznych do produkcji i recyklingu styropianu".
O wiarygodności Firmy świadczy członkostwo w Business Centre Club i Polsko - Szwedzkiej Izbie Gospodarczej - elitarnych organizacjach przedsiębiorstw, do których została zgłoszona jako rzetelna, przestrzegająca zasad etyki kupieckiej i akceptująca zasady kodeksu honorowego. P.W. Elektromechanika to nie jedyna firma należąca do Pana Stanisława Bieńkowskiego. "Termo Panel" Sp. Z o.o. mieszcząca się w Koniecpolu przy ul. Słowackiego 54 to firma produkująca na szeroką skalę krajową płytę warstwową z rdzeniem ze styropianu i wełny mineralnej. Tej firmy Pan Stanisław Bieńkowski wraz z synem Michałem są właścicielami i członkami Zarządu. Kolejną firmą Stanisława Bieńkowskiego jest bułgarska firma CEMITERM znajdująca się w Sofii, której to P. Bieńkowski jest współwłaścicielem i członkiem zarządu. Firma ta zajmuje się produkcją styropianu, kleju, zapraw, tynków, farb i lakierów do elewacji. Ogólne zatrudnienie we wszystkich firmach wynosi 605 osób. Wartość roczna produkcji to kwota 20.000.000 zł. Perspektywy rozwoju: umocnienie pozycji na rynku krajowym i ogólnoeuropejskim, wejście na rynki azjatyckie.

Iwona Zatońska
Serwis informacyjny miasta i gminy Koniecpol © 2002 Urząd Miasta i Gminy Koniecpol
Data uruchomienia serwisu: 1 lipiec 2004r.
Design: Artur Wieczorek