VI Gminny Konkurs Historyczny pt. "Czy znasz historię Koniecpola"   ::   09.01.2008r.
9 stycznia 2008 roku w Zespole Szkół nr 2 im. Józefa Piłsudskiego odbył się już VI Gminny Konkurs Historyczny pt. "Czy znasz historię Koniecpola".
Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 35 uczniów reprezentujących szkoły koniecpolskie - SP nr 1 i 2, SP Rudniki, SP Stary Koniecpol, SP Łysiny oraz Gimnazjum nr 1 i 2.
Patronat nad konkursem objął - tak, jak co roku - Burmistrz Miasta i Gminy Józef Kałuża, fundując zwycięzcom nagrody książkowe.
Obecnością swoją zaszczycili imprezę Prezes Towarzystwa Przyjaciół Koniecpola pani Danuta Zawadzka wraz z mężem, która również ufundowała nagrody książkowe dla uczestników konkursu, Zastępca Burmistrza pan Janusz Stypka oraz Leszek Skórkowski członek zarządu TPK.
Konkurs składał się z eliminacji, półfinału oraz finału, podczas którego wyłoniono zwycięzców.
Organizatorzy konkursu - Agnieszka Sobalak, Bożena Stypka i Piotr Gęsikowski przygotowali szereg ciekawych i różnorodnych konkurencji. Nowością tegorocznego konkursu była możliwość przygotowania pytań eliminacyjnych przez nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu. Pytania takie zostały przygotowane przez panią Elżbietę Kmiecik ze SP z Rudnik, za co serdecznie dziękujemy.
Jury w składzie: Piotr Gęsikowski, Elżbieta Kmiecik, Elżbieta Hajduk, Adrian Capiga, Anna Śnioszek, Barbara Kaczmarzyk oraz Zdzisława Domoradzka, przyznało trzy pierwsze miejsca w kategoriach Szkoła Podstawowa i Gimnazjum oraz trzy wyróżnienia w każdej kategorii.

Szkoła Podstawowa
I miejsce - Katarzyna Stróżykowska z SP Rudniki
II miejsce - Jakub Stypka z SP nr 2
III miejsce - Mateusz Klub z SP Rudniki

Wyróżnienia
Paweł Marczak z SP Rudniki
Martyna Kołodziejska z SP nr 2
Klaudia Musiał z SP Koniecpol Stary

Gimnazjum
I miejsce - Ewa Koza z Gimnazjum nr 2
II miejsce - Grzegorz Koćwin z Gimnazjum nr 2
III miejsce - Anna Suliga z Gimnazjum nr 2

Wyróżnienia
Marika Chudzik z Gimnazjum nr 2
Paula Sobala z Gimnazjum nr 1
Katarzyna Ciastko z Gimnazjum nr 2

Dziękujemy panu Burmistrzowi za ufundowane nagrody, nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu a uczniom gratulujemy tak ogromnej wiedzy. Mamy nadzieję, że za rok spróbujecie swych sił na VII Gminnym Konkursie Historycznym, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

Agnieszka Sobalak
Bożena Stypka      

      

      

      


Serwis informacyjny miasta i gminy Koniecpol © 2002 Urząd Miasta i Gminy Koniecpol
Data uruchomienia serwisu: 1 lipiec 2004r.
Design: Artur Wieczorek