Serwis Samorządowy Miasta i Gminy Koniecpol
Apel do mieszkańców Miasta i Gminy Koniecpol
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami zwracamy się z prośbą do mieszkańców Miasta i Gminy Koniecpol o racjonalne gospodarowanie wodą.
W szczególności prosimy o ograniczenie zwłaszcza w godzinach popołudniowych i wieczornych (czyli największego poboru):
- podlewania ogródków
- napełniania basenów
- mycia samochodów
Nadmierny pobór wody może powodować spadki ciśnienia, a nawet utrudniać dostęp do wody na podstawowe potrzeby mieszkańców.
Odpowiedzialne korzystanie z wody pozwoli zapewnić jej dostępność mieszkańcom oraz utrzymać prawidłowe funkcjonowanie sieci wodociągowej.
Jednocześnie przypominamy, iż hydrant to nie kran do prywatnego użytku. Służy do gaszenia pożarów i ratowania życia. Każde nieuprawnione użycie może mieć skutki nie tylko techniczne- powodujące nagłe spadki ciśnienia w sieci, ale także i prawne.
Dziękujemy za odpowiedzialne i oszczędne korzystanie z wody oraz za wyrozumiałość i współpracę.



