Serwis Samorządowy Miasta i Gminy Koniecpol

Apel do mieszkańców Miasta i Gminy Koniecpol

26 czerwca 2026

W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami zwracamy się z prośbą do mieszkańców Miasta i Gminy Koniecpol o racjonalne gospodarowanie wodą.

W szczególności prosimy o ograniczenie zwłaszcza w godzinach popołudniowych i wieczornych (czyli największego poboru):

  • podlewania ogródków
  • napełniania basenów
  • mycia samochodów

Nadmierny pobór wody może powodować spadki ciśnienia, a nawet utrudniać dostęp do wody na podstawowe potrzeby mieszkańców.

Odpowiedzialne korzystanie z wody pozwoli zapewnić jej dostępność mieszkańcom oraz utrzymać prawidłowe funkcjonowanie sieci wodociągowej.

Jednocześnie przypominamy, iż hydrant to nie kran do prywatnego użytku. Służy do gaszenia pożarów i ratowania życia. Każde nieuprawnione użycie może mieć skutki nie tylko techniczne- powodujące nagłe spadki ciśnienia w sieci, ale także i prawne.

 

Dziękujemy za odpowiedzialne i oszczędne korzystanie z wody oraz za wyrozumiałość i współpracę.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Logo MPK

    Logo MPK