Wycieczka po inwestycjach w Koniecpolu z TVN NTL

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 lipca 2018

Niedzielne popołudnie w Koniecpolu zapowiada się bardzo muzycznie. Zanim posłuchamy koncertu bluesowego zapraszamy już dzisiaj na krótką wycieczkę po koniecpolskich inwestycjach z TVN NTL. Oglądajmy - od minuty 05:59 mówią o Koniecpolu i to mówią dobrze.

Link do materiału prasowego telewizji TVN NTL:

http://tvntl.pl/2018/06/18/tydzien-czestochowski/tydzien-czestochowski-18-06-2018

 

Obecnie realizowanych lub rozliczanych jest wiele zadań inwestycyjnych i remontowych, o czym wspomina materiał filmowy.

W ostatnim okresie zgłoszono do instytucji dotujących, w tym krajowych, ponad 30 projektów. 13 projektów unijnych zgłoszonych do finansowania ze środków UE już uzyskało dofinansowanie, w tym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze. Kolejne są oceniane.

Pozyskano też dofinansowanie na 15 projektów z krajowych środków zewnętrznych, które już w części zostały zrealizowane.  Przygotowano i zgłoszono kolejne projekty do dofinansowania. Ostatnio pozyskano dofinansowanie na Otwartą Strefę Aktywności, o czym piszemy na portalu.

Należy podkreślić, że nigdy w przeszłości gmina nie realizowała tylu projektów jednocześnie i w tylu różnych dziedzinach: rewitalizacja, wodociągi, kanalizacja, drogi, mieszkania socjalne, termomodernizacja, rekreacja, zagospodarowanie przestrzeni miejskich.

- Bardzo zmienił się obraz Koniecpol w mediach – mówi burmistrz Ryszard Suliga. Na początku mojej kadencji pisano tylko o programie naprawczym, zadłużeniu i braku wody. Teraz Koniecpol jest postrzegany zupełnie inaczej, co widać w materiałach prasowych. Media wiedzą, że u nas dzieje się dużo. Piszą i mówią o prowadzonych inwestycjach, remontach i projektach dofinansowanych ze środków zewnętrznych, w tym unijnych. Przy tak ograniczonych środkach na promocję gminy uważam to za duży sukces. Pieniądze w budżecie przeznaczyliśmy gównie na pilne zadania, które wyrównają poziom naszego życia z innymi mieszkańcami województwa i pozwolą się nam rozwijać. Nie mamy specjalnych środków na gazety wydawane co tydzień lub finansowanie stron czy specjalnych dodatków w gazetach powiatowych. Zabezpieczyliśmy, jak co roku, środki na parę numerów „Gazety Koniecpolskiej”. Myślę, że strona internetowa Koniecpol.pl dostarcza w tej chwili wiele informacji, które staramy się przekazywać na bieżąco i komentować ważne wydarzenia. Pomimo braku odpowiednich nakładów na promocję, zmieniliśmy jednak wizerunek naszej gminy na zewnątrz. Politykę informacyjną, o tym co dzieje się w naszej gminie, prowadzimy na miarę naszych możliwości finansowych. Liczymy nadal każdą wydaną złotówkę. Pamiętać należy, ze w dalszym ciągu spłacamy zaciągniętą przed laty pożyczkę w Ministerstwie Finansów. Co jest jednak pozytywne, coraz to więcej osób nie pyta już gdzie leży Koniecpol  :) – dodał Burmistrz.  

(lbk)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie