Programy ministerialne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 grudnia 2019

 W roku 2019 Dom Kultury w Koniecpolu był beneficjentem programów dotacyjnych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Uzyskano dofinansowanie do realizacji dwóch zadań – „III Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Koniecpolu” w ramach Programu Kultura Dostępna oraz „Zakup wyposażenia na potrzeby Domu Kultury w Koniecpolu” w ramach Programu Infrastruktura Domów Kultury.

Dobiega końca termin realizacji obu zadań. Na co wykorzystano przyznane środki?

Program Kultura Dostępna - Zorganizowana została trzecia edycja Festiwalu, który na stałe zagościł już w kalendarzu wydarzeń kulturalnych Koniecpola. Trzech festiwalowych koncertów wysłuchało ok. 600 osób – mieszkańców Koniecpola i gości. Podczas koncertów gościliśmy 29 artystów. Wykonano 40 utworów, około 240 minut muzyki barokowej.

Program Infrastruktura Domów Kultury - Zakupiono elementy wyposażenia dla Domu Kultury, który działania statutowe realizuje w budynku Centrum Społeczno – Kulturalnego przy ulicy Szkolnej 1. Zakupione sprzęty to: scena modułowa, regały do pracowni instruktorskich, stoły i krzesła, maszyna do szycia, instrumenty dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

Całkowity koszt obu zadań wyniósł 76.590,00 zł z czego środki finansowe Ministra stanowiły 77,07% w przypadku realizacji zadania „III Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Koniecpolu” i 79,25% przy zadaniu „Zakup wyposażenia na potrzeby Domu Kultury w Koniecpolu”.

Możliwość skorzystania z dofinansowania to ogromna szansa dla każdego ośrodka kultury. Szansa na zrealizowanie wielu wydarzeń, inwestycje i rozwój.

 

Arleta Olszewska - Lorin

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie