Konsultacje społeczne w sprawie opracowania Planu Zrównowazonej Mobilności dla Subregionu Północnego - Powiat Częstochowski

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 listopada 2021

Powiat Częstochowski pragnie zaprosić na konsultacje społeczne które, odbędą się dnia 17.11.2021 r. o godz. 16:30 w Przyrowie w sali sesyjnej Urzędu Gminy Przyrów ul. Częstochowska 7.

Subregion Północny jest obecnie w trakcie prac z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji gminnych, jak i miejskich. Jednak nie można opracować efektywnego planu mobilności bez Państwa pomocy. Bardzo potrzebujemy opinii osób zamieszkujących nasz region, które korzystają z różnych form mobilności (piesi, rowerzyści, kierowcy). Prosimy o przybycie po 3-4 przedstawicieli dla każdej grupy społecznej tj. seniorzy, rowerzyści, nauczyciele (proponujemy dyrektorów szkól), uczniowie i młodzież dojeżdżająca, których zapraszamy do współpracy przy tworzeniu naszego Planu Zrównoważonej Mobilności min. dla Powiatu Częstochowskiego. Podczas spotkania będziemy pracować warsztatowo abyśmy mogli wspólnie dyskutować, pracować i zgłaszać problemy/potrzeby swojej społeczności, grupy wiekowej, zawodowej, społecznej.

Będziemy rozmawiać i pytać Państwa o doświadczenia związane z 4 obszarami: planowania przestrzennego, kwestii związanych z transportem samochodowym i towarowym; zagadnienia związane z transportem publicznym, bezpieczeństwem, ruchem pieszych i rowerów oraz tego co jest ważne i potrzebne w zakresie potrzeb lepszej organizacji działań z Państwa perspektywy.

Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną bardzo proszę o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Autor: Starosta - mgr Krzysztof Smela

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Konsultacje

    Konsultacje